Klimatizace do bytu

Lidí, kteří se rozhodnou pořídit klimatizaci do bytu neustále přibývá. Zatím co dříve to byl spíše doplněk k bydlení, dnes je klimatizace vlivem vysokých letních teplot nedílnou součástí našeho života. I když to možná působí jako klišé, dobré klima v našem domově opravdu zlepšuje kvalitu života. Člověk lépe spí, má více energie a žije kvalitnější život. Není nad to, když se člověk vrátí po dlouhém těžkém dni z práce a místo nahřátého bytu, ho doma přivítá krásně vychlazený byt s teplotou 22 stupňů. 

Každá námi nabízená klimatizace umí nejen chladit, ale i topit, foukat jako ventilátor a také vysoušet. Vnitřní jednotka snižuje vlhkost vzduchu a zabraňuje tak vzniku nebezpečných plísní. Stejně dobře si poradí s nečistotami ve vzduchu, protože klimatizace, která má v sobě zabudovaný ionizátor, funguje i jako čistička vzduchu.

V bytech se nejčastěji používají splitové nástěnné jednotky typu vzduch/ vzduch. Slovo splitové znamená, že systém je tvořen pouze jednou venkovní a jednou vnitřní jednotkou. Pokud do budoucna budete chtít připojit k venkovní jednotce další vnitřní jednotku, tak to bohužel nelze. Venkovní jednotka nemá patřičné připojovací vstupy.

Výhodou splitové varianty je fakt, že se jedná o relativně jednoduchou a rychlou montáž. Venkovní jednotka se umístí na balkón na gumové podstavce nebo na konzole, které se navrtají do fasády. Vnitřní jednotka se umístí do obývacího pokoje, kuchyně nebo chodby. 

Konzultace s našim technikem je zdarma.