Nejčastěji kladené otázky

Jak dlouho od zavolání trvá, než budu mít doma klimatizaci?

Standardní doba pořízení klimatizace trvá od 10 do 30 dnů. Záleží na sezóně, na počtu jednotek skladem a na aktuální vytíženosti montážních techniků. Nejrychleji lze instalovat do tří dnů od zavolání.

Jak probíhá platba?

Od podpisu smlouvy o dílo máte 5 pracovních dnů na to, abyste poslali na náš účet polovinu celkové částky, která bude uvedena ve smlouvě. Zbylou částku doplatíte po obdržení předávacího protokolu a konečné faktury.

Jak dlouho trvá instalace?

Standardní doba instalace jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky trvá maximálně jeden den.

Musím se na instalaci klimatizace nějak dopředu připravit?

V podstatě se nijak zvlášť připravovat nemusíte. Stačí jen vyklidit prostor pod místem, kde bude umístěna vnitřní a venkovní jednotka. Např. odsunout stůl, vyklidit police, přenést kytky, prostě cokoliv, co ulehčí práci technikovi.

Práší se během instalace?

Při montáži používáme jádrovou vrtačku s napojením na vysavač, který většinu prachu nasaje. Nemusíte se bát, oblak prachu mít doma rozhodně nebudete. Pro jistotu však s sebou standardně vozíme krycí folii, po dokončení instalace vše pečlivě vysajeme.

Jak velká díra se vrtá do zdi?

Do zdi se vrtá díra o průměru Od 65 mm do 120 mm. Pokud se jedná o beton, vrtá se několik menších děr nad sebou.

Co všechno se tou dírou protahuje?

Z každé vnitřní jednotky vedou k venkovní jednotce 2x izolované Cu potrubí, komunikační a napájecí kabely, hadice na kondenzát.

Co je to kondenzát? Kdy vzniká a kolik ho vzniká?

Kondenzát je destilovaná voda s nulovým obsahem živin. Při režimu chlazení vzniká kondenzát ve vnitřní jednotce, při režimu topení vzniká ve venkovní jednotce. Jeho množství záleží na velikosti a počtu vnitřních jednotek, v letních horkých dnech vznikne až 6 litrů/den z jedné vnitřní jednotky. Kondenzát se odvádí ve spádu ven z objektu někam k okapu, do odpadu, na trávník, do drenáže. Pokud nejde kondenzát vyvést z objektu ve spádu, používají se malá čerpadla kondenzátu. V panelových bytech, kde jsou lodžie bez odtoků, musí klient kondenzát vylívat manuálně.

Jak se řeší napájení klimatizace?

Napájení klimatizace se řeší nevhodnější vhodnou zásuvkou a zástrčkou, u malých systémů stačí jistič 10A, u těch větších 16A a více.

Jak dlouho trvá záruka?

Záruka trvá 36 měsíců na klimatizaci, 24 měsíců na práci a případná čerpadla. Určitě není záruka podmíněna návštěvou technika. To je nešvar konkurenčních firem, které tahají z klientů další peníze. Běžná domácí klimatizace se opravdu nemusí servisovat 2x do roka.

Jaká je údržba zařízení? Co garanční prohlídky?

Obecně platí, že u vnitřních jednotek se uživatel stará o nasávací filtr, který jednou za čas vysaje a umyje. U větších systémů, které obsahují více chladiva než 5t eq. CO2 (chladivo R-410A nad 2,39kg), se musí provádět každoroční kontrola těsnosti a vést evidenční knihu zařízení. Garanční prohlídka je u každého výrobce jiná, není povinná, ale prodlužuje záruku na kompresor. Samsung - garanční prohlídka každý rok, prodloužení záruky kompresoru na 5 let. LG - garanční prohlídka 2x do roka, prodloužení záruky na kompresor 10 let.

Jaké jsou základní podmínky pro dotační program - Nová zelená úsporám ?

1. Trvalé bydliště na adrese, kde chci instalovat tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (chata, dům, byt)
2. V objektu nesmí být funkční otopná soustava (ústřední topení, podlahové topení)
3. Vnitřní jednotky musí být ve všech obytných místnostech
4. Chladící výkon zařízení nesmí přesahovat 12 kW
5. SCOP jednotky v režimu topení musí být A++
Své dotazy pište na info@klimatizacepro.cz