Klimatizace do domu

Pokud jste majitel domu, chaty nebo dílny a ještě klimatizaci nemáte, ale tak trochu o ní uvažujete, určitě neváhejte. Klimatizace je šikovné zařízení, které už dávno není bráno jako symbol luxusu, ale stává se součástí běžného života. A není divu, léta jsou rok od roku teplejší, zimy pochmurnější. Proč zmiňuji zimy? Možná to nevíte, ale klimatizací se dá i obstojně vytápět. A nepotřebujete ani tepelné čerpadlo, jelikož klimatizace funguje v podstatě stejně. Hlavní rozdíl je v tom, že klimatizace neohřívá vodu přes výměník tepla, ale svou energii k nám posílá prostřednictvím ventilátoru.

Více informací o vytápění klimatizací naleznete zde.

I když je dům dobře zaizolovaný a má pořádné obvodové zdi, dříve nebo později se stejně vyhřeje natolik, že je v něm prostě horko. Tento problém nevyřeší ani stínění. Stínění dokáže sluneční paprsky sice zkrotit, ale nedokáže snížit teplotu uvnitř. Ten, kdo si domů jednou klimatizaci pořídí, horké dny a dusné večery přestává řešit.

Nejčastější variantou klimatizace pro rodinné domy je tak zvaný multi-split. Jedná se o jednu venkovní jednotku, ke které je současně připojeno až 5 vnitřních jednotek. Velká výhoda spočívá tedy v tom, že počet vnitřních jednotek není roven počtu jednotek venkovních, tak jako tomu bylo kdysi. Nastavení teploty, směru proudění vzduchu nebo rychlosti otáček ventilátoru, jde nastavit v každé místnosti naprosto nezávisle. Super vychytávkou je dálkové ovládání klimatizace pomocí mobilní aplikace. V aplikaci přehledně vidíte a kontrolujete, které místnosti se zrovna klimatizují, jaká je v nich teplota atd. Vše si můžete regulovat dle libosti odkudkoliv, kde je internet. Jak takový multi-split vypadá, se můžete podívat v menu s názvem realizace nebo ceník.

Konzultace s našim technikem je zdarma.